“EURIDITA” nga Sara Ruhl
Prej datës 12 Tetor, tek PIRAMIDA.

Në këtë shfaqje ritregohet historia klasike e mitit të Orfeut nëpërmjet syve të dashurisë së tij, Euridites. Të vdesësh kaq e re, në ditën e dasmës, Euriditës i duhet të udhëtojë drejt botës së nëndheshme ku ritakohet me babanë e saj dhe përpëlitet të kujtojë dashurinë e humbur. Me karaktere bashkëkohore, konflikte të vazhdueshme të brëndshme, të jashme dhe estetike vizive që të le pa frymë, kjo shfaqje risjell një pamje të re për këtë histori dashurie të pa kohë.

Regjia: Jonida Beqo
Interpretojnë: Armela Demaj, Niko Kanxheri, Amri Hasanlliu, Ermir Jonka, Jonida Beqo, Klesta Shero, Edvin Mustafa, Klea Konomi ​
Balerinë: Sedmir Memia, Sara Koci, Xhevit Isufi, Leonardo Çela, Menajda Malko, Esmeralda Mikeli
Muzika: All In Band
Koreograf: Donald Martini
Formulues muzikor: Gent Rushi
Skenograf: Klajd Ymeri
Kostumograf: Jonida Beqo
As.Regjisor: Aldi Hysotoçi
Grimi: Pranvera Metolli

  • nga:

    Sara Ruhl

  • regjia:

    Jonida Beqo

Euridita

Euridita - Metropol @ Piramida

12 Oct - 31 Oct

Media

Partnerët tanë